Posjet Domu umirovljenika

Autor: JASNA NOVOTNI, 8. 6. 2012.

05. svibnja 2012. u 10,00 sati učenici OŠ August Šenoa posjetili su Dom umirovljenika zajedno sa prijateljima-suradnicima Židovskom zajednicom te Mješovitim pjevačkim zborom hrvatske udruge umirovljenika  iz Belišća.

Učenici su izveli prigodan program koji se nastavio na prošlu priredbu upriličenu povodom Majčinog dana. Organizatorica, Milka Zečević- Tadić, naša vjeroučiteljica, složila je program u kojem su nastupili: učenica Lorena Ober sa skladbom na flauti, dramske skupine 6.a i 6.b razreda pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika, Zorice Jukić,  te 5.a i 5.b pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Anice Bokor, ritmičari 2.a, 2.b i 3.a koje su uvježbale učiteljice Jasminka Sahula, Sanda Lukenda i Mirta Ćosić,  naši učenici Lovro Žada i Matej Podobnik sa skladbom Aleluja na gitari te učenici 2.b razreda koji su  s jednim djedom  izveli skladbu Kad procvatu u proljeće jabuke.
Priredbu je uveličala i plesna skupina židovske zajednice „Haverima Šel Israel “ (Prijatelji izraela) pod vodstvom Nives Beisman s kojom razvijamo međugenracijski dijalog,a nastupala je diljem Europe.

Na samom kraju Dječji zbor naše škole i Mješovitim pjevačkim zborom hrvatske udruge umirovljenika  iz Belišća pod vodstvom naše učiteljice, Romane Borš-Mačak izveli su splet pjesama, a upravo kroz tu točku najviše se očituje spoj generacija i njegovana solidarnost koju potičemo.

« Lipanj 2024 »