Obilježili smo Dan Eko-škole

Autor: JASNA NOVOTNI, 24. 9. 2012.

Naša škola već devetu godinu ima prestižan status Međunarodne Eko-škole. Taj status stekli smo marljivim radom na promicanju ekološkog odgoja i obrazovanja među našim učenicima, roditeljima, uposlenicima škole i lokalnoj zajednici. Prema smjernicama ovog projekta u obvezi smo svake godine organizirati projektni dan tj. Dan Eko-škole.

Ove godine smo ga obilježili 21. 9. 2012. (petak)  temom posvećenom Europskom tjednu kretanja (16.- 22. 9.) Kretanje u pravom smjeru ("Moving in the Right Direction").

Učenici od 1. do 5. razreda sudjelovali su u biciklijadi od škole do igrališta na Brijestu, a oni koji nisu imali bicikl ili nisu bili raspoloženi  za vožnju biciklom, školskim autobusom prevezeni su do Brijesta. Na nogometnom igralištu na Brijestu učenici su sudjelovali u igrama skakanje u vrećama, nošenju jaja u žlici, puhanju balona i potezanju konopa. Također su igrali eko-igru "Ozzy ozone", posvećenu zaštiti ozonskog sloja. Zahvaljuju se svim učiteljima volonterima, roditeljima pomagačima i PU osječko-baranjskoj koji su  osigurali pratnju kako bi sigurno stigli do Brijesta i nazad. Također se zahvaljuju mamama koje su ispekle kiflice, donijele sok i čaj za okrijepu. Grad Osijeku i mr.sc.Ivanka Krajina osigurali su nagrade za pojedinačne eko-igre, te i njima od srca hvala na tome.

Učenici 6. razreda i dio 7. išli su u Zlatnu Gredu u organizaciji Zelenog Osijeka,  a drugi dio 7. i 8. razredi gledali su film i na školskom igralištu igrali športske igre.

mr.sc. Biljana Pavić