Dan škole u znaku radionica

Autor: JASNA NOVOTNI, 16. 11. 2012.

U srijedu, 14. studenoga 2012. godine naša škola obilježila je svoj dan na vrlo poseban način.

Organizirane su razne radionice čiji su voditelji bili nekadašnji polaznici naše škole, a koji su svojim trudom, znanjem i vještinama uspjeli ostvariti zavidne rezultate na polju svoga djelovanja. „Namjera nam je bila olakšati djeci izbor pri upisu u srednju školu i na praktičan i djeci zanimljiv način prikazati najbolje iz pojedinih profesija“, rekao je ravnatelj OŠ August Šenoa, Krešimir Ćosić.

Ponuda radionica je bila šarolika te je svaki učenik mogao pronaći nešto zanimljivog za sebe. „Snalaženje u prirodi“; „Bzzz“; „Inovator-levitator“; „Broadway“; „Odjeni me“; „Kako nastaje radio spot“; „Vježbom do zdravlja“; „Pričom do grada“ samo su neke od tema radionica u kojima su svojim sudjelovanjem učenici, kao i nastavnici mogli iskusiti tj. naučiti ono najvažnije iz predstavljenih im struka. Pružanje prve pomoći unesrećenima, pjevanje izviđačkih pjesama, plesanje uz zvuke engleskog valcera, podizanje svijesti o autizmu, samo su neka od iskustava koja su se mogla steći prilikom posjeta radionicama. Uz goste-predavače, u radionice su bili uključeni i učitelji škole kao i pripravnici volonteri, kojima je ovaj Dan škole bio izvrstan primjer jednog zanimljivo razrađenog školskog dana.

Vlasta Boček, prof. povijesti

Popis_radionica.docx (14.15 KB)