Božićne akcije u OŠ August Šenoa

Autor: Andrea Kačmar, 19. 12. 2012.

Ove smo godine u našoj školi kroz vrijeme Došašća provodili dvije humanitarne akcije čiji je začetnik Caritas.

Povodom Nedjelje Caritasa ove je godine započela humanitarna akcija pod nazivom: „ Za 1000 radosti “ kojoj je cilj pomoći obiteljima u potrebi. Budući da je OŠ August Šenoa  prepoznala važnost ove akcije, otvorena su se srca odazvala istoj te pokazala suosjećanje u pomaganju najugroženijim pojedincima i obiteljima u Hrvatskoj. Posebnu pozornost kod djece, mladih i odraslih izazvale su kartice na čijoj se naslovnici nalazilo geslo akcije, a koje je glasilo: „ Vjerovali ili ne – i vi možete mijenjati svijet! Prepoznajte usamljene, slabe, tužne oko sebe i s njima podijelite svoju pažnju, vrijeme i ljubav“. Upravo su to i učinili učenici i djelatnici naše škole. Jednim dijelom pridonijeli su samoj akciji time što su kupovali kartice,a s drugim dijelom kroz projekt Dječja košarica – Božić 2012.“.  Darivajući odjevne predmete i higijenske potrepštine za obitelji s novorođenom djecom slabijeg materijalnog stanja pomogli smo im u ovim teškim vremenima.
Na taj smo način pokazali da i mi možemo mijenjati svijet, naravno, nabolje!

Marija Dujmović, prof.

« Svibanj 2024 »