ZLATNI STATUS EKO – ŠKOLE, 22. svibnja 2013.

Autor: JASNA NOVOTNI, 27. 5. 2013.

U Osnovnoj školi August Šenoa u Osijeku 22. svibnja 2013. godine svečano je podignuta eko – zastava. No, ovog, petog puta, zastava je zlatnog sjaja, potvrda je postizanja ZLATNOG STATUSA eko – škole.

ZELENA LIVADA

U  svečanoj su povorci učenici donijeli zastavu, posvetio ju je župnik Florijan, a nakon pozdrava dobrodošlice ravnatelja Krešimira Ćosića brojnim uzvanicima, zastavu su na jarbol podigli župan Osječko – baranjski Vladimir Šišljagić i gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Za provedbu eko- programa zaslužna je jedna velika ekološka obitelj koju čine djelatnici škole,posebice voditeljica eko projekta Biljana Pavić, učenici i roditelji, lokalna zajednica i naši eko kumovi, koji su se obratili i uručili simbolične donacije.

Na upriličenoj svečanosti učenici i djelatnici škole pokazali su samo mali dio svojih ekoloških promišljanja i djelovanja tijekom ove školske godine. Naime, u kulturnu djelatnost škole protkane su ekološke ideje. Od tih su ideja satkali program ujedinjen  naslovom  ZELENA LIVADA. Stoga je na svečanosti sudjelovao mali i veliki  zbor te učenici glazbenici, pod ravnanjem učiteljice Romane Borš – Mačak; recitatori, glumci , lutkari, plesači, koji su u suradnji gospodinom Dinkom Blaževićem iz  plesnog kluba Brodway otplesali veselu i prpošnu koreografiju te  manekeni, koji su pokazali kreacije nastale u radionici učenika, roditelja 4.a i b razreda, vanjske suradnice Blaženke Pavić, učiteljica Tihane Kosović, Mirte Ćosić i Biljane Pavić.

Bogat i veseo program završio je iskrenim čestitkama svim učenicima, učiteljima, roditeljima, svim djelatnicima škole kojima nije teško pokupiti papirić s poda, ugasiti svjetlo, zavrnuti slavinu, posaditi cvijet... učiniti našu zelenu livadu još zelenijom ili, bolje reći- učiniti je zlatnom! Učiniti neka cijeli ovaj svijet  zasja u suncu. To je ujedno bila završna skladba iz mjuzikla  Jalta, Jalta  koju su zajedno otpjevali učenici i učitelji škole.

Uzvanici su pozvani da pogledaju izložbe: „Naš put do zlatnog statusa“, učenika 4. razreda, učiteljice Biljane Pavić, „ Ribice iz vode i mašte“, keramička radionica učenika 1. i  2. razreda učiteljica Ljijane Opančar i Mirne Lišnić te „ Hrvatski velikani“ učenika od 5. do 8. razreda učiteljice Valerije Mesarić.

Zorica Jukić, prof.

Cijelu galeriju fotografija pogledajte OVDJE