Prvašići učili o sigurnosti u prometu

Autor: Administrator , 29. 9. 2013.

U sklopu akcije ''Poštujte naše znakove'' policijski službenik Postaje prometne policije Osijek gospodin Jurković održao je  predavanje učenicima prvih razreda naše škole o osnovama ponašanja u prometu.

Što moramo učini prije nego prelazimo cestu? Što znači crveno svjetlo na semaforu? Na koji je način najsigurnije hodati nogostupom?, samo su neka od niza pitanja koja je gospodin Jurković postavio prvašićima tijekom edukacije, a na koja su oni spremno odgovarali.

Poredani u školskim klupama prvašići su budno pratili predavanje o sigurnosti u prometu koje im je održano. Činjenica da je policajac bio u odori dodatno je plijenila njihovu pozornost i njihovom zanimanju nije bilo kraja.

Spremno su odgovarali na sva postavljena pitanja i pokazali veliko predznanje o sigurnosti u prometu. Znali su tako da djeca do 12 godina moraju sjediti na stražnjem dijelu automobila, da moraju staviti pojas kada se voze, da moraju gledati lijevo pa desno pa ponovo lijevo prije nego li prijeđu cestu. Znali su također, da lijevo i desno moraju gledati čak i kada su na pješačkom prijelazu te da se cesta prelazi odlučnim korakom, ni prebrzo, ni presporo. Volonterke Crvenog križa iz Osijeka govorile su im o pozivanju hitne pomoći.

Također ih je posjetio i gospodin Vlatko Klobučar iz HAK-a koji im je prikazao trinaestminutni film „Put do škole.“ Podijelio im je i slikovnicu „Sa Zebrom sigurno u školu.“ Sada prvašići mogu biti sigurniji u prometu.

mr.sc.  Biljana Pavić