MEĐUNARODNI PROJEKT „ŠAFRAN” („The Crocus Project”)

Autor: Administrator , 24. 11. 2013.

Naša škola četvrti put se priključila međunarodnom projektu „Šafran” („The Crocus Project”). Organizator projekta je Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu i Spomen područje Jasenovac.

Glavna aktivnost je sadnja lukovica šafrana, cvijeta žute boje koji će kada bude cvjetao podsjećati na milijune ljudi koji su ubijeni tijekom Drugog svjetskog rata, posebno na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece stradale tijekom Holokausta.
Sam projekt treba ukazati na opasnosti diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Promatranje cvijeća kako raste, osim što nas podsjeća na povijesna događanja, podsjeća nas i na važnost tolerancije i poštovanja drugih u suvremenom svijetu. Spomen područje Jasenovac poslalo je lukovice žutog šafrana koje su ekolozi 1.b razreda i učiteljica Biljana Pavić ovih dana posadili u školskom atriju.

Šafrani cvatu krajem siječnja ili početkom veljače, otprilike u vrijeme Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust. Do tada ćemo strpljivo iščekivti procvat naših šafrana.

mr.sc. Biljana Pavić