DAN GRADA OSIJEKA- LAMPIONADA 2013.

Autor: Administrator , 3. 12. 2013.

I ove godine u okviru proslave Dana grada Osijeka, Zajednica tehničke kulture Osječko – baranjske županije, Turistička zajednica grada Osijeka i Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek, organizirali su jubilarnu dvadesetu izložbu lampiona.Na otvorenju izložbe skupili su se autori lampiona i s nestrpljenjem očekivali proglašenje najboljeg lampiona!  Najbolji lampion izradila je Ivana Budrovac, učenica 8.razreda naše škole.

Uz prigodni program, svečano otvorenje izložbe održano je u ponedjeljak 2. Prosinca 2013. godine u 17.00 sati u Muzeju Slavonije (zgrada Gradske straže), Trg Sv. Trojstva 2.

Na izložbi je sudjelovalo dvadesetak škola iz Osijeka i bliže okolice. Na natječaj je pristiglo više od 200 lampiona raznih oblika i boja te je tročlanoj komisiji, zaduženoj za izbor najboljih radova, posao bio vrlo težak!

Na otvorenju izložbe skupili su se autori lampiona i s nestrpljenjem očekivali proglašenje najboljeg lampiona! Konačno, voditelj dodjele nagrada, pročitao je:„… a najbolji lampion izradila je… Učenica osmog razreda OŠ Augusta Šenoe… IVANA BUDROVAC!!“

Gromoglasnim pljeskom svi nazočni gosti su pozdravili Ivanu koja je preuzela svoju nagradu! (Što je dobila za nagradu, možete pitati kada ju sretnete na hodniku u školi!)

Ivanin lampion zadovoljio je estetske kriterije i tehnički je odlično realiziran. Lampion je izradila kao osječki Bastion. I na izložbi u školskoj knjižnici privukao je pažnju mnogih učenika i učitelja.

Svi učenici koji su sudjelovali na lampionadi nagrađeni su kalendarom za 2014. godinu s motivima Osijeka!

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali u proslavi Dana grada tako što su gradu darovali svoj lampion, a naravno, najveće čestitke učenici Ivani Budrovac !

Poveznica na članak u Glasu Slavonije nalazi se ovdje.