Lampioni za Dan grada - Prvu nagradu osvojila Ivana Budrovac

Autor: Administrator , 4. 12. 2013.

I ovaj put, drugu godinu zaredom, održana je u prostoru Muzeja Slavonije (zgrada Glavne straže), u organizaciji gradske Turističke zajednice, Grada Osijeka i Društva pedagoga tehničke kulture Osijek.

Članovi ocjenjivačkog suda, u sastavu: Branko Hrpka (Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije), Miodrag Zdravčević (OŠ Vijenac), Milan Šulovnjak (OŠ Tin Ujević), Vladimir Marinović (OŠ Vladimira Becića) i Nataša Dorić (Centar tehničke kulture Osijek), imali su težak zadatak, od 200 atraktivnih radova iz 20 škola odabrati tri najbolja.

Prvo mjesto osvojila je Ivana Budrovac (OŠ August Šenoa), druga je Anđelina Mršo (OŠ Franje Krežme), a treći Josip Jelenić iz OŠ Antuna Mihanovića. Uz to, Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek dodijelilo je 20 nagrada za kreativnost. Osim toga, priznanja za 20 godina suradnje dobili su Milan Šulovanjak, nastavnik tehničke kulture iz OŠ Tin Ujević i Branko Hrpka, predsjednik Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije, osnivač i stalni suradnik manifestacije Lampioni za Dan grada.

Ova izložba lampiona, sastavni je dio proslave Dana grada, jubilarna je dvadeseta i ona čini naš grad prepoznatljivim. Djecu potičemo da kao osnovci sudjeluju u akciji, a i ovaj put vidjeli smo mnoštvo kreativnih i maštovitih radova, rekao je Saša Uranjek, direktor Turističke zajednice grada Osijeka. Njegove riječi potvrdio je dogradonačelnik Vladimir Ham te zahvalio djeci na “divnim bojama i svjetlima koje su nam darovali u ovo predblagdansko vrijeme”. U glazbenom dijelu programa nastupio je Tamburaški ansambl Batorek (također slavi 20. rođendan), kojim je ravnao Tihomir Ranogajec te studentice osječke Umjetničke akademije. V. Latinović.