Obilježili smo Dan Eko-škole

Autor: Administrator , 19. 5. 2014.

Osnovna škola Augusta Šenoe iz Osijeka već 11 godina ima prestižan status Međunarodne eko-škole, koji su stekli marljivim radom na promicanju ekološkog odgoja i obrazovanja. Kao članica velike zelene obitelji eko-škola, u obvezi su svake godine organizirati projektni dan, odnosno Dan eko-škole. “Ove godine taj dan smo obilježili 9. svibnja, ujedno obilježavajući Dan Europe.

Tema je projektnog dana Upoznajmo zemlje članice Europske unije”, kaže ravnatelj Krešimir Ćosić. U radionicama su učenici, zajedno s učiteljima i roditeljima saznali brojne zanimljivosti vezane uz povijest, kulturu, gospodarstvo čak 20 zemalja EU. Svaki je razred “svoju” zemlju predstavio u školskoj dvorani na zanimljiv i kreativan način. Bilo je tu pjesme, primjerice Kad si sretan na talijanskom jeziku, plesa (tradicionalni slovački plesovi) i gastronomije (talijanska pizza, belgijski vafli). “Svi su napravili edukativne panoe na kojima se moglo vidjeti po čemu je neka zemlja prepoznatljiva te koje su njene zanimljivosti”, kažu koordinatorice projekta prof. Anica Bokor i mr. sc. Biljana Pavić.

Svima je ovo bilo lijepo i korisno iskustvo. Za  marljiv rad i interes svima su podijeljene zahvalnice. Također i roditeljima pomagačima 1.b razreda mamama Moniki Kozary, Herijeti Pedić-Hunrić, Marini Hrnjak i tati Antoniu Krupilnickom, bez kojih bi ovaj projekt bio puno teže ostvaren. Također zahvaljujemo i našim kumovima UNIKOM-u d.o.o i prof. Tihani Škugor, koji su nam printali zahvalnice. Velikom broju učenika ovo je bio zanimljiv dan.  Poželjeli su da takvih dana bude više u školi.

Izvor: Glas Slavonije