Nazočili smo predstavljanju edukativnih programa JU Park prirode Kopački rit

Autor: Administrator , 4. 6. 2014.

Na poziv ravnatelja JU Park prirode Kopački rit gospodina Damira Opačića predstavnici naše škole učiteljica Biljana Pavić i ravnatelj škole gospodin Krešimir Ćosić, uz druge ravnatelje i djelatnike osječkih osnovnih škola, te voditelja Odsjeka za prosvjetu i tehničku kulturu gospodina Davora Brusta nazočili su  predstavljanju edukativnih programa za osnovnu školu u JU Parku prirode Kopački rit.

Djelatnici Parka ravnatelj Damir Opačić, Ružica Marušić, Varja Guttert i Renata Forjan prezentirali su novosti vezane za rad Parka, radionice, poučne staze, objekte i vlakić koji će krenuti na jesen. Sudionici su se provozali novim električnim brodom, razgledali novi Prijamni centar u izgradnji, posjetili Tikveš i bioekološku stanicu. Nakon obilaska uživali su i u baranjskim delicijama koje su im pripremili djelatnici Parka. Učenici bi tijekom osnovnoškolskog obrazovanja svakako trebali posjetiti ovu prirodnu i zaštićenu ljepotu nedaleko Osijeka koja je i uvrštena 3. veljače 1993. godine u ramsarsko područje. (Ramsarska konvencija je konvencija o močvarama koja je nastala kao plod borbe za zaštitu močvara 2. veljače 1971. godine u iranskom gradu Ramsaru, a dan usvajanja konvencije proglašen je Međunarodnim danom zaštite močvara.)