Dječji pjevački zbor OŠ "August Šenoa" iz Osijeka predstavio školski projekt "Hajdemo djeco"!

Autor: Administrator , 13. 6. 2014.

Školski projekt OŠ August Šenoa iz Osijeka prezentiran je 11. lipnja 2014. na Učiteljskom fakultetu. Održana je promocija pjesmarice i nosača zvuka "Hajdemo djeco" sa 18 pjesama osječke autorice Štefice Đuričić. Škola A.Šenoa ove godine obilježava 45.godina rada, pa je tim povodom svakoj školi i vrtiću u gradu Osijeku uručen poklon – besplatan primjerak pjesmarice sa nosačem zvuka koji je snimio dječji pjevački zbor škole, te CD2 sa instrumentalnim matricama pjesama.

Projekt "Hajdemo djeco" osmišljen je na početku ove školske godine u OŠ August Šenoa u Osijeku, a uspješno je realiziran zahvaljujući velikom entuzijazmu i odličnoj suradnji učenika, kreativnog tima učitelja i ostalih djelatnika škole, roditelja, lokalne zajednice. Pjesmarica je obogaćena likovnim radovima djece koja pohađaju osječke vrtiće i škole. Na projektu su surađivali i mnogi glazbenici: za aranžmane, instrumentalne matrice i snimanje u tonskom studiju "Modus" pobrinuo se prof.Darko Ocvirk; tamburaški aranžmani i snimanje tamburaške pratnje gosp.Franjo Slavko Batorek; glasovirska pratnja Dean Kopri, mag.mus ; gitaristička pratnja gđa. Danijela Grgurić i g. Krunoslav Đuričić; alt saksofon Arijan Mačak. Gđa. Štefica Đuričić je s punim povjerenjem ustupila svoje pjesme uz želju da budu ispjevane i dostupne djeci.

Uz snimljene matrice zapjevat će mnoga djeca, a upravo tu didaktičku vrijednost prepoznaje struka-recenzentice izv.prof.art Antoaneta Jerković Radočaj prodekanica Umjetničke akademije i dr.sc.Vesna Svalina s Učiteljskog fakulteta istaknule su da će odgojiteljicama u vrtićima i učiteljicama razredne nastave u osnovnim školama ovaj materijal biti od velike pomoći. Prodekanica Učiteljskog fakulteta doc. dr. sc. Vesnica Mlinarević također je izrazila zadovoljstvo činjenicom da se sudionicima odgojno-obrazovnog procesa nude nove dječje pjesmice u kvalitetnoj interpretaciji školskog zbora.

U sklopu projekta snimljeno je i pet video spotova, pjesma "Nitko" se već neko vrijeme nalazi na top listi Dječje TV. S pjesmom "Za spas Zemlje" mali pjevači predstavili su se na dječjem festivalu Vedrofon u Belišću i proglašena je za najbolju eko-pjesmu. Zboraši su ove godine sudjelovali na Božićnom festivalu GLAZ-B-OS na Umjetničkoj akademiji, te na Smotri zborova u sklopu Intervox festivala u Osijeku. Prijašnjih godina natjecali su se na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu gdje su osvojili srebrne plakete.

Na promociji je dječji pjevački zbor OŠ A.Šenoa izveo dio pjesama koje se nalaze na CD-u uz tamburašku pratnju "Tamburaša sa salaša" i glasovirsku pratnju studenta Zvonimira Glibušića. Inicijator projekta, glavna urednica notnog i audio izdanja, voditeljica školskog dječjeg zbora je Romana Borš-Mačak, mag.mus., učiteljica mentorica.