Web 2.0 u nastavi

Google Classroom – novi alat za nastavnike

Autor: Administrator , 9. 5. 2014.

Google je objavio novi alat Google Classroom, besplatnu platformu čija je namjena pomoći nastavnicima u brzom stvaranju i organiziranju zadataka, učinkovitom davanju povratnih informacija kao i u jednostavnoj komunikaciji sa svojim razredima.

Alat se temelji na načelu da obrazovni alati trebaju biti jednostavni i lagani za korištenje, te je osmišljen tako da nastavnicima daje više vremena za poučavanje a učenicima više vremena za učenje.

Google Classroom nudi sljedeće mogućnosti:

Stvaranje i sakupljanje zadataka za učenike
Alat isprepliće Google Docs, Drive i Gmail i omogućuje nastavnicima izradu i prikupljanje zadataka bez papira. Nastavnici u alatu brzo mogu vidjeti tko je ili nije završio zadatak te pružiti izravnu povratnu informaciju svakom učeniku u stvarnom vremenu.

Poboljšanje komunikacije unutar razreda
Nastavnici mogu obavještavati učenike, postavljati pitanja i komentirati s učenicima u stvarnom vremenu, što može poboljšatu komunikaciju unutar i izvan nastave.

Jednostavno organiziranje
Alat automatski izrađuje mape za svaki zadatak i za svakog učenika. Učenici lako mogu vidjeti kakav je njihov status vezano uz zadatke.

Počevši od jučer, 7. svibnja 2014., nastavnici se mogu prijaviti za pristup Classroomu. Na temelju zahtjeva Google će pozivati ​​ograničen broj edukatora koji mogu iskušati alat u otprilike mjesec dana. Do rujna će alat biti dostupan svim školama koje koriste Google Apps for Education.

Izvor: Portal skole.hr

Promotivni video za alat Goole Classroom: