Osnovna škola August Šenoa Osijek

Intervju s učenikom: Mislav Škrtić (7.a)

Autor: Administrator , 22. 10. 2016.

Mislav Škrtić učenik je 7.a razreda naše škole. Osim što je odličan učenik, Mislav je i izvrstan atletičar. Njegov trud, upornost i talent doveli su ga već do mnogih natjecanja i osvojenih medalja. Kako se priprema za državna prvenstva, koliko medalja je već osvojio i kakvi su mu planovi za budućnost možete saznati u nastavku.

Mislave, što treniraš, gdje treniraš i koliko dugo?

Treniram atletiku u AK Slavonija-Žito već otprilike godinu i pol dana.

Već si sudjelovao i na nekim natjecanjima?

Bio sam ove godine na mnogo natjecanja u gradu i često sam bio među prva tri (Erste plava liga, Školska natjecanja itd). Na Erste plavoj ligi 27.4. sam osvojio dva zlata na 60 m i skoku u dalj. Na školskom natjecanju za 7. i 8. razrede (7.4.) sam bio treći u skoku u dalj, a za 5. i 6.razrede (6.5.) sam osvojio dva zlata na 100 m i skoku u dalj. Osvojio sam zlato i na Ferivi polumaratonu na 1500 m.

Kakvi su ti planovi za budućnost?

Planovi za budućnost su mi osvajanje zlata na državnom prvenstvu te ulazak u reprezentaciju za koju godinu.

Već si i prije sudjelovao na državnom prvenstvu?

Bio sam na državnom dvoranskom prvenstvu u Rijeci gdje sam bio 3. u skoku u dalj te na Ekipnom u krosu u Koprivnici gdje sam s prijateljima iz kluba osvojio pehar za 1. mjesto. U lipnju ove godine sam bio na državnom prvenstvu u Varaždinu i osvojio 3. mjesto na 60 metara, 4. mjesto u skoku u dalj te 1. mjesto u štafeti 4x60 s novim državnim rekordom.

Zašto baš atletika? Kako si se odlučio trenirati atletiku, a ne recimo nogomet?

U početku sam trenirao nogomet gdje baš i nisam bio dobar.O nda sam jednom došao na školsku atletiku,s vidjelo mi se, pa sam otišao trenirati u klub.

Koliko često i kada treniraš? Kako izgleda jedan trening?

Treninzi su nam 5 puta tjedno na stadionu Gradski vrt te u dvorani Gradski vrt ako pada kiša. Kada dođemo prvo se oko pola sata zagrijavamo. Nakon toga ili skačemo u dalj ili trčimo. Na kraju odemo u teretanu.