> Projekti  > Erasmus+  > E=ms2

KA2 projekt "E = ms2 " (Earth = math science society)

U okviru Erasmus+ programa, osim Ključne aktivnosti 1 (KA 1) u sklopu koje naša škola provodi 2 projekta, postoji i Ključna aktivnost 2, koja je osmišljena kako bi poticala razvoj i prijenos inovativnih praksi te provedbu zajedničkih inicijativa kojima se promiče suradnja i razmjena iskustava na europskoj razini.

Naša škola po prvi puta sudjeluje u projektu ovakve vrste, što je izravan rezultat sudjelovanja naših djelatnika na seminaru u prethodnom Erasmus + projektu, gdje su se povezali s kolegama iz europskih škola i odlučili surađivati na ostvarivanju zajedničkih ciljeva.

Riječ je o projektu školskog partnerstva između 5 škola na temu klimatskih promjena kroz kreativnu nastavu na područjima matematike, kemije, fizike, geografije i povijesti. Partnerske škole dolaze iz Švedske, Francuske, Hrvatske, Portugala i Španjolske a cilj nam je podići svijest među učenicima, učiteljima i roditeljima o klimatskim promjenama i razvijati obrazovanje za održivi razvoj. Osim 11 učitelja u mobilnostima će sudjelovati i 20 učenika koji će putovati u navedene zemlje u posjet partnerskim školama. Na taj način će imati priliku upoznati i raditi zajedno sa svojim vršnjacima u različitim europskim državama, razvijati jezične, interpersonalne i međukulturalne vještine.

Vijesti

Nove Erasmus mobilnosti - KA2 projekt - OŠ „ A. Šenoa“ - vratili smo se iz Portugala

Autor: Administrator , 4. 4. 2022.

Trebalo nam je puno vremena da sredimo dojmove sa svoga putovanja i stavimo ih na papir. Naime, ovo je nastavak priče o mobilnosti učenika i nastavnika OŠ „A. Šenoa“ u sklopu Erasmus+KA2 projekta „E=MS2“ EARTH=MATHS SCIENCES SOCIETY

Ovaj put riječ je o mobilnosti u Portugal, u grad Viana do Castelo. Predstavnici naše škole koji su putovali u Portugal su Josipa Vrban, Elena Nikšić, Manuel Suk, Lukas Bjelokapić - 5. razred, Lucija Ćurak, 7.a, Lara Krpan 7.b i Karla Bičvić, 7.c te učiteljice Marina Bubalo, Doris Portner i Biljana Pavić i ravnatelj Vedran Čerina.

Mobilnost je počela  22. 1. 2022. i trajala do 29.1. 2022. Naši domaćini u Viani do Castelo bili su učenici i djelatnici Escole Básica do Cabedelo. Obišli smo znamenitosti ovoga lijepoga grada, imali primanje u Gradskoj palači, vozili se brodom po rijeci Limi, posjetili brod bolnicu Gil Eannes, brdo Santuário de Santa Luzia sa svetištem, Centar za praćenje i tumačenje okoliša koji je nastao u sklopu programa Polis obnovom vodenica i njihov urbani ekološki park. No svakako najveće veselje izazvala je škola surfanja u Atlantskom oceanu. Nakon završenog službenog dijela vratili smo se u Porto i tamo obišli Palaču burze, i posjetili akvarij - Sea Life, šetali uz obale rijeke Douro i Atlantskog oceana te obišli povijesno središtu Porta, koji je UNESCO proglasio mjestom svjetske baštine. Ovo je bilo lijepo i korisno iskustvo koje ćemo dugo pamtiti.

S velikim veseljem iščekujemo svibanj 2022.  jer će naša škola  biti domaćin istom ovakvom susretu.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.

mr.sc. Biljana Pavić